iPhone 6s – iPhone 7 kulaklık karşılaştırması

Öncelikle belirtmeliyim ki testimi iPhone 6s üzerinde yaptım. Öyle şaşalı bir test değildi. iPhone 7 kulaklığı usb girişli , iPhone 6s inki ise bilinen kulaklık girişli. İkisinin de ses kalitesi çok güzel olsa da iPhone 7 ninkinin oldukça az çıkıyordu. %30 oranında iPhone 6s de daha fazla ses alabiliyordum.

Sınav haftası 2. Günü

Öncelikle neden sınav haftasından sonra değilde 2. gününde bu paylaşımı yaptığımı açıklayayım. Son dönem ki final haftası sınav haftası benim için 2 parçadan oluşuyordu. Alttan aldığım derslerin bitmesi, ve bittikten sonrakiler. Dün kalite yönetimi, bugün de sosyal bilimlerde yöntem sınavım vardı alttan. İkisininde iyi geçtiğini söylemem lazım. Kaliteyi yaklaşık 8, sosyal bilimlerde yöntem içinde yaklaşık 5 saat çalıştım. Sosyal yöntemlerde -25 puan ile başladığımı da söylemem gerek. Hoca sınavı 75 puan üzerinden yapıyor. 25 puanı ödevlerden verecekmiş fakat ben bu olayı çok sonradan öğrendiğim için ödevlerin hiç birini yapmadım. Yani 25 puanım direk sıfır. Fakat sınavımın oldukça iyi geçtiğini ve eğer 51 alırsam geçeceğimi belirtmek isterim. 75 üzerinden 51 almak çok da zor değil gibiydi o sınav için.

Geriye kaldı 5 sınav. Bundan önce de kendi dersliğimden, Türk vergi sistemi ne girdim. Oda iyi geçti.

Ubuntu Denemesi

3 gündür Ubuntu 16.04 LTS ‘yi deniyorum. Win10 u silmeden, yanına kurdum. Makine boot olurken ubuntu yu seçiyorum ve giriyorum. Visual Studio haricinde bir de oyunlarımı doğru düzgün çalıştırmadı o kadar. Geri kalan kullandığım her şey ubuntu için de port edilmiş. Obs project, Audacity, Filezilla, Chrome / Opera, Thunderbird, Tixati, Blender, vs code gibi programlar. Zaten php ile bu aralar daha çok ilgileniyorum. Windows dan Ubuntu ya geçme sebebim ise php symfony framework ü bana sıkıntı oluşturdu. Dosya path ‘inden kaynaklı sıkıntı yüzünden doğru düzgün projemi deploy edemedim.

Deneyimlerimden Steam : Evet arkadaşlar steam’i kurup içerisinden bağzı oyunları oynama fırsatım oldu. Rocket League gibi. Fps im windows da iken 160, ubuntu da iken 140 oldu. Port ayarlaması %100 değil. 1 Kez bilgisayar dondu, ayarları her değiştirmeye kalktığımda ise görüntüde bozulma oluyor ekranı yenilemek gerekiyor (oyun içi pencere değişimi).