Atarsa 28

Atarsa 28 dediğim bu günde odada yayılmış bir vaziyette takılıyorum. Oda derken evet, görev yerim olan odada klima altında kilitli kapılar arkasında güzelce yayılıyorum. Keyfim yerinde, başlarda çok zor olsa da son 1 aydır oldukça rahatım. Artık her şey kendi kendine yolunu buluyor, bana verilen görevleri eksiksiz bir şekilde yerine getiriyorum. İnsanlar güveniyor, ayrı bir seviyorlar. Her şey gül gulistanlik. Yemekler artık güzel geliyor, uykusuzluk sorun olmuyor. Yorucu olan zamanlarda ise bünye dayanıyor. Disiplin, sorumluluk ve temizlik açısından hiç bir problemim yok.

Peki bunları neden mi anlatıyorum ? Bence askerlik açısından 6 ay yerine 5 ay olsaymis hiç bir problem olmayacakmiş da ondan 🙂

07-Eylül-2017

Şöyle biraz bugünlerden bahsedeyim. Bugün bir iş görüşmesine daha gittim daha öncesinden gittiğim. Uygulamalı sınav yaptılar. Hem matematik hemde yazılımsal bilgimi ölçtüler. Genel olarak sorular yoktu. Misal matematik olarak öyle bir denklem yazıcaksınız ki x yerine 1 verirseniz sonuç 1, x yerine 2 verirseniz sonuç -1 verecek.

Biraz da kurban bayramından bahsedeyim. Kesim yerinde biz torbalarla etleri alıp dönücektik sözde fakat kesimi hariç parçalamayı hep biz yaptık. Sabah 10 da yola çıktık akşam 5i geçiyordu döndük ve oldukça yorulmuştum. 3 Günlük yorgunluk ve ufak kas ağrıları vardı.

İnternetten Alışveriş

Ayın 18inde hepsiburada.com dan chockstick siparişi verdim. Halem kargoya verilmedi. 1 Haftayı geçti bu duruma kızıp iptal etmek için denedim. Hepsiburada.com da iptal de edemiyoruz. Saçma ama gerçek. Sipariş elime ulaşması gerekiyor ki iptal edebileyim. En azından iptal butonlarına bastığım zaman aldığım uyarı bu yönde. Bende destek mesajı gönderip ne kadar saçma olduğunu, daha kargoya verilmemiş ürünü hemen iptal edebilmem gerektiğini belirttim. Bunu yazdıktan sonra da hepsiburada.com dan 5kat daha ucuza (en azından resimde) daha kaliteli metal chockstick siparişi verdim.

https://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-5-Pairs-304-Stainless-Steel-Traditional-Chinese-Chopsticks-Reusable-Non-Slip-Hashi-Sushi-Sticks/32785822126.html

http://www.hepsiburada.com/bambum-fettucini-5-cift-chopstick-p-BCSF1

İstanbul Felç

Bugün de başka bir firmanın çağırması üzerine iş görüşmesine gidecektim. Erkenden güzelce uyandım fakat yağmur değil resmen fırtına vardı. Yağmur az durakladığı zaman metroya gittim. Otogar’a kadar ulaşa bildim fakat metro ya su basmış. Metro trafiği sadece kirazlı ve otogar arasında oluyordu. Otogardan Y.T teknopark ına gidemedim.

Bir yeni İş görüşmesi daha – 2

Gittim ve bu sefer diğer görüşmelerden farklı olarak soru cevap şeklinde oldu. Muhabbet olmadı. Bana teknik sorular sordu bende bildiklerimi cevapladım. Güzel geçmedi görüşündeyim. Neyse ki bilmediğim konuları not aldım ve onları araştırıyorum. Bir daha bu teknik bilgiler başka bir yerde çıktığında bocalamayacağımı düşünüyorum.

Bir yeni İş görüşmesi daha

Yeniçiftlik tatilindeyken beni bir başka firma daha arayıp iş görüşmesi için çağırdı. Yıldız teknik teknoparkında bulunan firma oldukça geniş ve ferah gözüktü. İ.K müdürü gelip görüşmeyi başlattı. Oldukça rahat bir şekilde konuşup kendimi anlattım. Görüşme oldukça verimli geçmesinin yanı sıra, benden önce ki çalıştığım yerden referans göstermemi istedi.

Daha sonradan referansları mail olarak attım ve pazartesi görüşmeye çağırdılar.

Firma Görüşme Sonucu

Öncelikle herkese merhaba. Size son durumdan bahsetmek istiyorum. Beni mülakata ta çağıran firmaya giderken başka bir firma dan da mülakat için çağrıldım. Ümraniye civarında olması nedeniyle mülakata gitmedim. Mülakat sonucu ise, görüşme çok başarılı olmuş olsa da maaş da anlaşamadık. Böylelikle firmaya girmedim. Biraz daha araştırıp adam akıllı bir yerde güzelce başlamak istiyorum. O yüzden şansımı, vaktimi biraz daha kullanıp iş arıyorum. İnsan Kaynakların da çalışan birisini buldum. Askerliğin iş bulma konusunda problem olacağını, iş imkanlarımın oldukça azalacağını belirtti.