Monster NotebookÖncelikle herkese merhaba demek istiyorum. Yaklaşık 2 yıllık monster kullanım deneyimimi aktarıp, yeni laptop almak isteyenlere bir fikir vermek istiyorum. Özet : Monster Alınır.

LaptopMonster Tulpar T5 V4.1
İşlemcii7-4720HQ
Ekran KartıGtx 970M
Ram16GB 1600Hz DDR3
SSD256GB Samsung SSD.2

Oyunları Ultra ayarlarda çok rahat oynuyorum. Bu ara Rocket League ye sardım ve oyun içi ultra- ayarlarda 170fps alıyorum. Evet 70 değil 170fps. Nvidia nın çoğu oyunu kendi içerisinde optimize etmesi ve oyun ayarlarını en iyi şekle çekmesi de bir ayrı tatlı oluyor. Oyun içerisinde siz uğraşmıyorsunuz. Tulpar serisinin tasarımı da zaten müthiş, alüminyum kasa da ayrı bi hava katıyor.

Gerçekten çok fazla zorluyor, çok fazla kullandığımı da belirtmem gerek. Sürekli oyun oynuyor, kendi işimi bu bilgisayar ile gerçekleştiriyorum. Laptobun içerisini açıp 6 ayda bir temizliğini yapıyorum. Öyle aham şaham bi tozlanma olmasada bi iki üfleme iyi oluyor. Sadece 1 kez teknik servise gitti onun detaylarını da aşşağıda bulabilirsiniz.

Teknik Servis Deneyimi :

Ekranım da kararmalar oluyordu. Başlar da pek umursamadım, çünkü 3 günde 1 olup az dokunmayla geçiyordu. Fakat 2 ay kullanımdan sonra sürekli kararma şiddeti arttı. Beni sinir etme derecesine gelince ise, teknik servis ile iletişime geçtim durumu anlattım. Bana cihazı onlara göndermemi söylediler. Bende dedikleri gibi cihazı gönderdim. Tam olarak gönderdiğim günden 1 hafta sonra cihaz elime tertemiz, düzeltilmiş bir şekilde ulaştı. Bu olaydan sonra 1 seneyi aşkın süredir kullanıyorum ne o olay gibi kararmalar, ne de başka bir hata görmedim. Teknik servis İstanbulda, bende Sivas da okuyorum. 1 haftanın 4 günü yolda geçtiğini varsayarsam 3 günde hatayı bulup, çözüp, paketliyip geri göndermeleri gerçekten güzeldi.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

SteamDB.info Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Macbook nasıl kapatılır

AirTag pil değişimi çalışmaması