Windows 11 Deneyimi

Yine bi kaşıntı geldi ve Windows 11 güncellemesi yapmaya karar verdim.Windows 11 in android uygulamalarını doğrudan çalıştırabilmesi söylentisi beni çok etkilemişti. Ne yazıkki bu özellik henüz aktif olmamış. Şu anda bluestacks adlı uygulamayı kullanarak android uygulamalarına erişiyorum. Tabi 3. parti bir uygulama da pek güvenli olmuyor. O yüzden beni pek etkilemeyecek

Windows 11 i kurduktan sonra ilk fark ettiğiniz konu estetik oluyor. Mac de yıllardır var olan ama microsoft da bi türlü gelememiş estetik anlayışı nihayet geldi diyorsunuz. Her bir yerde modern tasarım anlayışını ve yumuşak kenarlıkları görüyorsunuz. Başlangıç menüsü de çok hoş olmuyor. Görev çubuğunu da gizledim, şahsen mouse u götürdükçe açılan görev çubuğu şu anda daha cazip geldi. 

Çoklu ekran kullananlara ise güzel bir haber, Duvar kağıdı nı her bir ekran için farklı yapabiliyorsunuz. Eskiden her ekranda aynı duvar kağıdının olmasını sevmiyordum. Şimdi ise, bir klasör belirtip içerisinde ki fotoğrafları belirli aralıklarla otomatik geçiş yaptırabiliyorsunuz.

Bi mavi ekran hatası aldım. Artık mavi değil, yeşil geldi.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

SteamDB.info Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Macbook nasıl kapatılır

AirTag pil değişimi çalışmaması