Amazonda İlk Alışveriş Rezaleti

 Amazon'dan 27 Aralık tarihinde 1381 ₺ ye mikrofon aldım. Sitesinde teslim tarihi diye bir özellik koymuşlar. Ne yazık ki bana hiç tutmadı. 2 Kez ertelenen teslim tarihinden sonra da, artık bu trajikomik olayı twitter hesabından paylaşmak istedim.6 Ocak tarihinde twitter da paylaşım yaptıktan sonra da, Amazon iletişime geçti. Bundan sonrasında ise insan olumlu bir şeyler olup, ürünümün geliş hızının artacağını bekliyor değil mi ? Ne yazık ki bende tam tersi oldu. Ürün artık 2000 TL idi ve teknik arıza sebebi ile denilip satın alma işlemim iptal edildi. Amazon gibi bir firmanın bu denli acemiliği açıkcası beni üzdü. Olan bana olmuş oldu, bana ödediğim parayı iade ettiler, 20 TL de hediye kartına para attılar özür niyetiyle.

Şimdi bundan sonrasında ne mi oldu ve olacak. Bu acemice işlemi gördükten sonra, Hepsiburada kalitesine geri dönüp ürünü 2000 TL den satın aldım. Gece 23:00 da verdiğim sipariş, gece 03:00 de kargolandı. Kalite böyle oluyor ne diyeyim. İlk başta Amazon dan alma sebebim ise, Hepsiburada da ürün 1600 TL idi, amazonda ise daha ucuzdu. Ucuz eti yahni yapamadık anlayacağınız. 

Çok şükür yıllardır Hepsiburada dan ürün alıyorum, Mac imi de iPhonumu da. Marka model fark etmeksizin Hepsiburada dan alıyorum. Kalitesini ve destek sistemlerini seviyorum.

Amazon ise benim için başlamadan bitmiştir. O değil ben çok iyi kötüler, çok iyi överim. Zamanında monster notebook dan memnun kalınca 7 arkadaşıma aldırmıştım. Şimdi amazon mu, belki 70 kişiye engel olucam kim bilir.


Edit : Hepsiburada harika. Ürün geldi. Hepsiburada dan 6 Ocak 23:50 de sipariş verdim. Hemen o gece 03:10 da kargoya verdiler. 1 Gün transfer süreci geçti, 8 Ocak 10:54 de ürün elime geldi. Yani anlayacağınız, 1 gün de teslim etmiş oldular. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

SteamDB.info Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Macbook nasıl kapatılır

AirTag pil değişimi çalışmaması